Medyumlar Güvenilir Midir?

Medyumlar Güvenilir Midir?
15 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 36 kez okundu.

Medyumlar havas ilmine sahip özel yetiler ve bilgiye donanımlı kişilerdir. Medyum tarafından taşınan bazı özellikler diğer insanlardan gelişmiştir. Bu özelliklerini ilim, dua, büyü ve tecrübe ile kullanarak sonuca ulaşırlar. Kişilerin içine düştüğü ve mustarip olduğu konularda ilimleri sayesinde çözüme kavuştururlar. Tüm dünyada kendilerine özel ilim verilmiş medyumlar bulunmaktadır.

Medyumlar Ne Yapar ?

Medyumların yaptıkları işler genelde kişinin içinde bulunduğu sıkıntı ile ilgili konulardır. Özel kişiler olmaları sebebiyle yaptıkları işlemleri açıklamamaları doğal bir sonuçtur. Çünkü bu işlemleri yapmaya çalışan bir kişi çok kötü durumlara sebebiyet verebilir. Bunun dışında medyumlar yöntemlerini kendilerine verilen ilim sayesinde ve kişinin şartlarına göre yönlendirmektedir. Medyumlar özel ilimleri ile yaptıkları işlemler ilimleri seviyesi kadardır. Fakat medyumların ilimlerini sınırlarını bilme imkânı normal insanlar için bulunmamaktadır. Gerçek medyumlardan yardım istendiğinde medyumun ilminin sınırı dışındaysa bu durumu söyleyecek, başka ilim sahibi bir kişiye yönlendirebilecektir. Medyum kişilere yardım etmek için kullandıkları dua, tılsım, vefk, iksir, muska, büyü olarak sayılabilse de başka birçok araçta kullanabilmektedir.

Medyum ile falcı arasında ne fark var ?

Günümüzde medyum gibi özel ilim gerektiren konuları istismar etmek isteyen kişiler bulunmaktadır. Bu kişiler bazı yerlerde medyum, bazı yerlerde falcı adı altında faaliyet göstererek gelecek hakkında bilgiler verdiklerini iddia eden afaki konuşmalar yapan kişiler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kişilerin genel profiline bakıldığında ağzı iyi laf yapan, standart cümleler kuran, efsunlu bilgi veriyormuş izlenimi veren kişilerdir. Falcılar herhangi bir ilim taşımamaktadır. Medyumlar ise özel donanımlı ve kendisine özel ilim verilmiş kişilerdir. Medyum gelecek ile ilgili afaki konuşmalarla değil kişinin kendisi ile ilgili sıkıntıyı çözüme kavuşturacak işlerde öngörülerde bulunur. Bu nedenle falcılık ile gerçek medyumluk karşılaştırma bile yapılmaması gereken bir konudur.

Medyumlar ve Güvenilirliği

Medyumlara güvenebilmek için öncelikle bu kişinin gerçek medyum olması aranması gereken konuların başında gelmektedir. Bu iddia ile türemiş kişilerden uzak durmak ve vaatlerine kanmamak gerekmektedir. Gerçek medyum etraftan da tanınan uzun yıllar insanlara hizmet etmiş ve yararlı olmuş kişiler oldukları için kabul görmüşlerinden tanınabilir.

Site adresi https://www.aslanhoca.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git