Örgü Modelleri ve Modası

Moda Örgü Çanta Modelleri

Moda Örgü Çanta Modelleri

Örgü aksesuarlar kategorisine uzun zamandır bir galeri hazırlayamadık. Bu sayfamızdaki örgü çanta modelleri isimli galerimiz ile bayanların vazgeçemediği aksesuarlardan olan örgü çantaları siz değerli örgü sever ziyaretçilerimiz için bir araya getirmeye çalıştık. Yine çok güzel bir galeri daha sizleri bekliyor. Bütün çanta modellerini beğeneceğinizi ümit ediyoruz.

Çantalar, bayanlar için ne denli önemli bir aksesuar olduğu herkesin malumu. Çantasız bir bayan düşünmek neredeyse imkansız. Bir çanta için binlerce lira ödeyen insanlar da var. Tamamen kendi el emeği, göz nuru ile çanta ören ve bu çantaları çok ucuza temin eden bayanlar da mevcut. Biz zaten ikinci saydığımız kesime hitap ediyoruz. Yani el emeği el örgüsü çanta modelleri arayan bayanlara!

Tam tamına 110 çeşit ve tamamı el örgü çanta modelleri ile dolu galerimizde herkesin zevkine göre örgü çanta modeli bulabileceksiniz. Askılı çantalardan örgü el çantalarına, fileli çantalardan küçük makyaj malzemelerini koymak için kullanılan makyaj çantalarına varıncaya kadar her türlü çanta modeline yer vermeye gayret gösterdik. Özellikle istediğiniz bir alan varsa bize bildirmeniz yeterli. En kısa sürede sizin isteğiniz doğrultusunda bir galeri hazırlarız.

Önce bu sayfamızdaki çanta modellerine göz atalım. 110 adet el örgüsü çanta modeli arasından beğendiklerinizi bir kenara not edin. Yazımızın sonunda fikir alışverişinde bulunacağız. Fakat şimdi birbirinden güzel örgü çanta modelleri galerimize buyurun.

Örgü işleri günümüzde oldukça azalmış olsa da hala yapılan ve örgü ürünleri şeklinde satılan bir alandır. Elinden gelenler çeşitli iplerden birçok giysi ve kullanım eşyasını örerek elde ederler. Bunlardan biri de örgü çanta örnekleri olarak sayabiliriz.

Aynı zamanda meraklıları için örgü işi malzemeler de satılır. Öte yandan çeşitli kurslarda da ya da meslek liselerinde de örgü işi ile ilgili eğitim verilir. Burada örgü bilmenin yanı sıra hangi eşya ya da kıyafet için hangi ipin kullanılması gerektiğidir.

Yelek, kazak, atkı, şal, bebek elbisesi, şapka ve çanta gibi birçok eşya örülebilir. Genel olarak örgü çanta modelleri hakkında bilgi vermek gerekirse birçok ip ile ve farklı yöntemler ile çanta yapılmaktadır. Bir kısmı kumaş ya da başka malzemeden yapılabilmektedir.

İp çeşitleri olarak ise genellikle çanta yapımında kalın ipler kullanılır. Kalın ip olması dayanıklı bir çanta elde edilmesini sağlar. Öte yandan örgü çantalarda ipin rengine uygun bir astar dikmek de gereklidir.

Çanta Örmek İsteyenlere İpuçları:

Örgü Çanta Yapılışı ve Çanta Örnekleri

Aslında örgü çanta yapımı ile ilgili detaylı bir videolu anlatım sayfası hazırlamıştık. O sayfamızda detaylı şekilde el örgüsü çanta yapılışını öğrenmiştik. Ama biz yine de bir kez daha kısaca çanta yapılışı ile ilgili bir kaç şey söylemek isteriz. Örgü çanta hazırlamak için örgü çanta modelleri öncesinde şekilleri incelemek gereklidir. Birçok farklı yöntem ile örgü çanta yapmak mümkündür.

Bunlar;

  • Tığ işi ile kalın iplik ile örgü çanta yapmak,
  • Şiş ile örgü çanta yapmak,
  • Makrube iplik ile örgü çanta yapmak; bu işte tamamen eller kullanılır.

Bol Çeşit Örgü Çanta Modelleri Galerisi

Örgü çanta modelleri olarak ise karşımıza;

  • Deniz kabuğu örgü çanta modeli; bu modelde 3 adet 100 gr kalın iplik ile 3 numara tığ ile yapılan iştir. Modeli vermek için tığ ile gerekli adımlar takip edilir.
  • Saçaklı çanta modeli; yaz aylarında özellikle favori olan bir çanta modelidir. Kalın ipler ile yapılan bu modelde dolgular yapılarak model verilir.
  • Kaz ayağı çanta modeli; gündelik hayatta kullanılacak boyutta yapıldığı gibi aynı zamanda büyük şekilde yapılarak da yaz aylarında kullanılabilen bir modeldir. Aynı zamanda iki zıt renk kullanılarak da bu model farklı bir görünüm alabilir.
  • Bademli yazlık çanta modeli; çanta modelleri arasında tığ ile yapılan ve badem modeli kullanılan çantadır. Kup ya da askı kısmında ahşap ya da boncuk kullanılabilir. Badem modelinde delikler olduğunda mutlaka ya kulp renginde ya da ipe uygun bir renkte astar kullanılmalıdır.
  • Makrome ipi ile file çanta modeli; makrome iplik ile elde örülen file çanta modeli yine astar ile kullanılan örgü çantalardan biridir. Alt kısmına madem örgüsü yapılarak bu modele farklı bir hava katmak mümkündür. Esneme durumuna ve daha dayanıklı olmasını sağlamak için astar dikmekte fayda vardır.
  • Tığ ile yapılan sırt çantası modeli; sadece örgü ile kol ya da el çantası yapılmaz. Aynı zamanda sırt çantası yapmak da mümkündür. Tığ ile yapılan bu modele çanta şekli verilir. Bu şekil sonrasında ise kup örgüler iki adet yapılır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.