Örgü Modelleri ve Modası

Örgü Bayan Süveter Modelleri

Örgü Bayan Süveter Modelleri

Örgü süveterler mevsim geçişlerinde giyilebilecek en ideal kıyafetlerin başında gelir. Bizler de örgü bayan süveter modelleri adını verdiğimiz bu sayfadaki galerimizde el örgüsü bayan süveterleri arasından en güzellerini sizler için bir araya getirdik. Malum, mevsim geçiş sürecindeyiz.

 

Örgü süveter modelleri bayanlar için bazen adeta kurtarıcı görevi görür. Badi, gömlek ya da ceket ile giyilebilecek bir kıyafet arayanların imdadına süveterler yetişir. Bayan örgü süveter modelleri çeşitliliği bakımından da oldukça geniştir. Kısaca kazak, yelek, hırka gibi kıyafetlere alternatif arayanlara süveterleri önerebiliriz. Tabii ki örgü süveterleri!

 

Bizim işimiz el örgüsü bayan süveter modelleri ile ilgili. Her kıyafet veya aksesuarları galerili olarak hazırlarken örgü işi alanları ile ilgileniyoruz. Örgü işi bayan süveter modelleri galerimiz de böyle oldu. Sayı olarak tam 100 çeşit, tamamı el örgüsü yapımı bayan süveter örnekleri arasından mutlaka beğendiğiniz bir süveter modeline rastlayacaksınız.

Bunun için bir an önce süveter modellerini incelememiz gerekiyor. Değil mi? Yazımızın sonunda örnekler ile ilgili düşüncelerimizi paylaşacağız. Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin. Birbirinden güzel ve tamamı el örgü kadın süveterleri galerimize geçelim…

 

Örgü kadın süveter modelleri gerek kotlarla gerekse eteklerle kombin edebileceğimiz oldukça hoş ve klasik giyim ürünlerinden birisidir. Hem ilk baharda hem de sonbaharda kısaca bahar aylarında hem de kış aylarında gömleklerle birlikte giyebileceğiniz süveterlerle tarzınızı tamamlayabilirsiniz.

Aynı zamanda kendinizi sıcak tutabilirsiniz. Kolsuz olması nedeniyle bayan örgü süveterler hırkalara göre daha kolay bir kullanım sağladığı için birçok bayan tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. İşte size hem örmesi kolay hem de şıklığıyla göz kamaştıracak süveter modellerinden bazıları;

 

Galerimizde Öne Çıkan Bayan Süveter Modelleri

Aslında bütün süveter modelleri oldukça güzel. Fakat bazı süveter modelleri var ki diğerlerinden bir adım öne çıkıyor. Şimdi de bu sayfadaki galerimizde yer alan el örgü bayan süveter modelleri ile süveter örnekleri arasından ilk göze çarpan modelleri tekrar bir hatırlayalım.

 

Selanik Örgü Süveter Modeli

Selanik örgü modeli ile örülen kadın süveterleri ve hırkalarda tercih edilmesinin nedeni örgünün daha tok görünmesi ve daha sıcak tutmasından kaynaklanmaktadır. Peki selanik örgü nasıl yapılır? Tekrar bir hatırlayacak olursak;

 • Süveterin model kısmına geçmeden önce eğer lastik istiyorsanız 2 düz 2 ters olmak üzer 6 – 7 sıra kadar lastik örgü örüyoruz.
 • Eğer bu şekilde bir lastik istemiyor ve etek kısmının düz kalmasını istiyorsanız eteğin kullanım esnasında kıvrılmaması için birkaç sıra pirinç örgü ya da haroşa örgü modelini yapabilirsiniz. İkisi de örgüde en güzel modeller arasında ilk sıralarda yer alır.
 • Ardından süveter modeline geçerken önce bir sırayı tamamen 1 ters 1 düz olarak örelim.
 • Modele başladığımız bu sırada ise ters ilmekleri şişe örmeden boş olarak alalım.
 • Düz ilmekleri ise normal ilmeğinden değil ilmeğin iç kısmından alarak örelim.
 • Birkaç sıra sonra selanik çubuklarının yavaş yavaş çıkmaya başladığını göreceksiniz. Bu demek oluyor ki selanik örgü modeli ile süveter elde etmeye başlıyoruz.

Burgulu Süveter Modeli

Örgü bayan süveter modelleri içerisinde yine sıklıkla tercih edilen modellerden birisi de burgulu süveter modelleridir. Modelin uygulanışı için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Burgulu süveter modeline başlarken ilk önce birkaç sıra olacak şekilde lastik örgü örerek başlamak örgü süveterlere daha iyi bir görünüm verecektir.
 • Ardından burguyu yerleştirmek istediğiniz bölgede önce 6 sıra kadar ters örgü örelim. 6 sıra tamamlandıktan sonra sağ şişinizdeki 3 ilmeği sol şişe, sol şişinizdeki 3 ilmeği ise sağ şişe aktararak burguyu oluşturalım.
 • Arka şişi ise normal bir şekilde örelim. Bu şekilde burgulu modelde örülen süveter modeli ortaya çıkıncaya kadar devam ediyoruz.

 

Jet Uçakları İle Örülen Kadın Süveter Modeli

Jet uçakları modeli ile örülen bu süveter modelini ince iplerle ördüğünüz taktirde son derece şık duran bu modeli uygulamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Modele geçmeden önce etek kısmına birkaç sıra lastik örgü örelim.
 • Lastik örgü için 1 ters 1 düz ya da 2 ters 2 düz lastik formunu tercih edebilirsiniz
 • Lastik örgüyü tamamladıktan sora 1 ilmeği düz örerek örgüye başlayalım
 • Ardından üç ilmeği şişe alarak çıkmadan önce şişi bir kez dolayıp aynı yere tekrar girelim. Bu sıra boyunca bu uygulamayı tekrarlayalım
 • Şişte arka sıraya geçtiğinizde bu sırayı tamamen ters örgü olarak örelim
 • Yeni sırada ise iki ilmek örerek tekrar üç ilmeği alıp şişten çıkmadan önce dolayarak aynı ilmeğe girelim.
 • Arka sırada ise yeniden ters örerek örgü süveteri oluşturmaya devam edelim.
 • En nihayetinde süveter modelimiz ortaya çıkacaktır. El örgüsü bayan süveter modeli ortaya çıkıncaya kadar bu şekilde devam ediyoruz.

Örgü Bayan Süveter Modelleri Galerisi

Örgü süveterlerin yaka kısmını istediğiniz şekilde kendiniz uyarlayabilirsiniz. İster derin V yaka olarak örün, isterseniz bisiklet yakalı örgü süveter yapın, ya da yuvarlak yaka şeklinde kesebilirsiniz. Buna karar vermek tamamen size kalmış bir durumdur. 100 çeşit örgü bayan süveter modelleri arasından beğendiğiniz bir süveter modelini yukarıdaki gibi örmeye başlayabilirsiniz.

Şimdiden kolay gelsin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.