Örgü Modelleri ve Modası

Örgü Bayan Yelek Modelleri

10.04.2020
152
Örgü Bayan Yelek Modelleri

Yine çok güzel bir örgü modelleri galerisi ile daha birlikteyiz. Bu sayfada örgü bayan yelek modelleri galerisi ile birlikte olacağız. Bu sayfadaki galerimizde birbirinden güzel tam 100 çeşit ve tamamı el örgüsü bayan yelek modeli ile dolu bir galeri bizleri bekliyor.

Galerimizde neler yok ki? Spor yelekler, ajurlu örgü bayan yelek örnekleri, kolay örgü modeli ile örülen basit bayan örgü yelekleri, cepli modeller, örgü cepken yelek modelleri, büyükler için diyebileceğimiz basit örgü yelekler, değişik, farklı modellerde örülmüş kadın yelekleri, yakalı yelekler, fermuarlı, fileli yazlık örgü bayan yelek modelleri ve daha niceleri…

Tam anlamıyla bu sayfada örgü işi kadın yelek modellerine doyacağız. En güzel modelleri seçmeye özenle dikkat ettik. Beğeneceğinizi düşündüğümüz örnekleri derledik ve siz değerli örgü sever ziyaretçilerimizin beğenisine sunuyoruz.

Sözü fazla uzatmayalım ve birbirinden güzel bayan örgü yelek modelleri ile dolu galerimizde yer alan bayan yeleklerini incelemeye koyulalım. Yazımızın sonunda modeller ile ilgili yorumlarımızı yapacağız. Siz de görüşlerinizi bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Kış aylarının vazgeçilmezi olan örgü yelekler hem kolay örülmesi hem şık görünümü hem de sıcak tutması nedeniyle her bayanın mutlaka dolaplarında bulunan giyeceklerden birisidir.

Örgü bilmeyen hanımlar merak etmesin, örgü bayan yelek fiyatları oldukça ekonomiktir. Yeter ki siz el örgüsü yelekleri tercih edin.

Gerek şişle gerekse tığ ile örebileceğiniz birbirinden değişik bayan örgü yelek modelleri ile hem keyifli zaman geçirebilir hem de kendinizi ısıtabilirsiniz. Zaten 100 adet birbirinden güzel yelek modelinden oluşan galerimizde yer alan modelleri gördük. Şıklığınıza şıklık katacak yelekleri siz de örebilir ya da temin edebilirsiniz.

Bayan Örgü Yelek Modellerinden Öne Çıkanlar

Her ne kadar bütün modellerin çok güzel olduğunu söylesek de bazı örgü bayan yelek modelleri var ki diğerlerinden bir adım öne çıkmakta. Hem görünüşleri hem de yapılışları itibari ile dikkat çekiyor. Şimdi de öne çıkan bu örgü yelekleri kısaca hatırlayalım.

Selanik Örgü Bayan Yelek Modeli

Selanik örgü hem kazak ve hırkalarda hem de yeleklerde sıklıkla kullanılan örgü modellerinden birisidir. Şişle örülen selanik örgü bayan yelek modelleri ayrıca tok ve yumuşacık yapısı ile de kış aylarında içinizi ısıtacak.

Peki selanik modeli ile örülen örgü bayan yeleği nasıl yapılır?

 • Modele geçmeden önce ortalama 3 cm kadar 1 düz 1 ters ilmekle lastik örgü örelim
 • Ardından ilk ilmeği düz alarak ters ilmekleri şişe boş takalım
 • Düz ilmekleri ise ilmeğin alt kısmından içine girerek alalım
 • Tüm sıra boyunca tersleri boş, düz ilmekleri ise bu şekilde örelim
 • Arka yüze geçtiğinizde de ilk ilmeği yine düz örerek geri kalanları aynı şekilde örmeye devam edebilirsiniz.

Pirinç Örgü Modeli İle Örülen Bayan Yelekleri

Pirinç örgü modeli de örgü işi bayan yelek örnekleri arasında en sık tercih edilen modellerin başında gelmektedir. Pirinç örgü modeli ile bir bayan yeleği örmeye karar verirseniz bu yeleğin yapılışı şu şekildedir;

 • Modele başlamadan önce 1 ters bir düz ya da 2 ters 2 düz şeklinde bir lastik örgü örelim. Lastik uzunluğunu kendi isteğinize göre ayarlayabilirsiniz.
 • Ardından bir sırayı 1 düz 1 ters olarak örelim
 • Arka yüze geçtiğinizde düz örgüleri ters, ters örgüleri ile düz olarak örelim
 • Dilerseniz bu aşamaya geçmeden önce örmüş olduğunuz 1 düz 1 ters sırayı bir sıra daha yaparak pirinçlerin daha büyük olmalarını sağlayabilirsiniz.
 • İki sıra bu şekilde ördükten sonra düzleri ters, tersleri düz örerek pirinç tanelerinizi meydana getirebilirsiniz.
Kelebek Örgü Yelek Modeli

Kelebek örgü yelek modeli örgüde son derece zarif ve kibar duran modellerden birisidir. Yelek örgülerine çok yakışan bu model için yapmanız gerekenler şöyledir:

 • Modele başlamadan önce 1 ters 1 düz ya da 2 ters 2 düz olmak üzere lastik örgü yapıyoruz.
 • Ancak model 5’in katlarından kurulduğu için ilmek sayınızı buna göre oluşturun.
 • Kenar ilmeği bir düz örelim
 • Şişe 1 dolama yaptıktan sonra 5 ilmeği keselim
 • Ardından tekrar dolayarak 5 ilmek düz örelim
 • Ve yeniden dolayıp 5 ilmek kestikten sonra dolayıp 5 tane de düz örelim

Arka sırayı ise normal ters örgü olarak örerek devam edelim. İkinci sırada dolanan ilmeklere kadar düz ördükten sonra dolayarak tekrar düz örelim. Tüm sıra boyunca bu işlemi yapmanızın ardından 4 sıra düz örgü yaptıktan sonra kelebeklerin ortaya çıkmaya başladığını göreceksiniz. Böylelikle kelebek örgü modeli ile bir bayan yeleği örmüş olacaksınız.

Örgü Bayan Yelek Modelleri Galerisi

Bir başka sayfamızın daha sonuna gelirken örgü bayan yelek modelleri ile ilgili yorumlarınızı çok merak ediyoruz. Her türlü düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin. Bayan yelekleri örgü modelleri arasında her zaman üstlerde yer alıyor. Biz de bunun farkındayız. Daha çok yelek modeline yer vermeyi sürdüreceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.