Örgü Modelleri ve Modası

Örgü Bebek Elbise Modelleri

10.04.2020
169
Örgü Bebek Elbise Modelleri

Birbirinden güzel bebek örgüleri kategorimize örgü bebek elbise modelleri galerisini de ekleyerek devam ediyoruz. Bu defa örgü bebek elbiseleri ile beraber olacağız. Minik prenseslerimiz için hazırladığımız birbirinden güzel ve tamamı el örgüsü elbise modellerini inceleyeceğiz. Beğenmemek mümkün olmasa da beğeneceğinizi ümit ediyoruz. 🙂

Elbiselerin genellikle hazır olan fabrika ürünü olanlar tercih ediliyor. Model bakımından daha geniş ve seçeneği bol olduğundan olsa gerek diye düşünüyoruz. Çünkü hazır satılan bebek elbise fiyatları adeta el yakıyor. Ekonomik düşünenler örgü bebek elbise modeli ile kız bebeklerine elbise örmeyi tercih ediyor.

Örgü bebek elbisesi modelleri ile birlikte olacağımız bu sayfamızdaki galeride biz tabii ki el örgüsü bebek elbiselerini sizlerin beğenisine sunacağız. Galerimizde hangi elbise modeli yok ki?

Tığ işi örgü bebek elbiseleri, askılı elbiseler, dantelli kız bebek için örgü elbise modelleri, yazlık olarak kullanabileceğimiz ajurlu bebek elbiseleri, 0-1 yaz bebek elbisesinden tutun 2-3 yaş örgü bebek elbise örneklerine varıncaya kadar yüzlerce bebek elbisesi modelini inceleyeceğiz. O zaman başlayalım.

 

Tam 100 çeşit el örgü bebek elbiseleri ile dolu dolu galerimizi inceledik. Giriş bölümünde dediğimiz gibi bebek elbiselerini beğenmemek imkansız. Değil mi? Hepsi birbirinden şık, birbirinden sevimli, hepsi de birbirinden güzel bebek örgü elbise modelleri bulduk. Siz ne düşünüyorsunuz?

Biz bebek elbiseleri seçiminde genelde hazır satılan fabrikasyon ürünü elbiseler tercih ediliyor dedik ama acaba ön yargılı mı yaklaştık? Bu konudaki düşüncelerinizi almak isteriz. Siz de mi hazır satılan bebek elbiselerini mi yoksa örgü bebek elbisesi mi tercih ediyorsunuz? Yorumlarınızı aşağıya bırakarak merak ettiğimiz bu konuya çözüm bulabiliriz.

Sizce En Güzel Örgü Bebek Elbiseleri Hangileri?

Bu soruyu galerimizi incelediğinizi var sayarak soruyoruz. En çok dikkatinizi çeken bebek elbise örgü modelleri tabii ki hangisi oldu? Yazlık, beyaz elbiseler hiç fena değil. Siz de bizimle aynı fikirde misiniz?

Bebek doğumu öncesi yapılan hazırlıklar tüm yakınların en tatlı telaşıdır. Bu nedenle hazırlanan kıyafetler, bebek odası mobilyaları ve örgüler dolaplarda yerlerini alır. Örgü işleri ülkemizde geleneksel olarak kalmış özel işlerden biridir. Hemen hemen doğan her bebeğin birkaç tane el emeği örgü kıyafeti bulunur. Yelek, süveter, kazak, atkı, şapka ve eğer bebek kız ise örgü bebek elbise modelleri karşımıza çıkar.

Yaz ya da kış aylarında farketmez, kız bebeklerin süslü cicili bicili örgü elbiseler giymesi için hazırlanan örgü işi kız bebek elbiseleri hem tığ işi hem de şiş işi olarak örülebilir. Renk renk, çiçekli, boncuklu süslü modeller ile kız bebekler daha da şirin gözükecektir.

Bu nedenle pembe, kırmızı, beyaz, yeşil ve sarı gibi canlı renklerde bebeklere elbiseler örülür. Galerimizde dikkat çeken örgü bebek elbise modellerine geçecek olur isek karşımıza birçok farklı örnek çıkacaktır. Örneğin tamamı örgü işi elbiselerin yanı sıra tığ işe bir kısmı kumaş bir kısmı örgü bebek elbiseleri de örülebilir.

Öne Çıkan El Örgüsü Bebek Elbisesi Modelleri

  • Örgü bebek elbisesi şiş ile yapılıyor ise; yaka kısmından başlanabilir,
  • Yine şiş ile yapılan modellerde alt kısımdan başlanarak üst kısımlara ulaşılabilir.
  • Tığ ile yapılan kız bebek elbiselerinde motifler kullanılabilir,
  • Tığ ile tamamı belirli örnek ve zincirlerden oluşabilir. Bu model ince olacağından daha çok yaz aylarında giyilebilir.
  • Tığ ya da şiş ile örülerek boncuklar ile süslenen bebek elbise modelleri,
  • Şiş ile kol kısmından başlanarak yelek şeklinde örülen etekleri yapılan bebek örgü elbise modelleri

Şeklinde sıralamak mümkündür. Büyüklük olarak ise bebeğin ölçülerinin her zaman bir kaç üst ölçülerinde örmek daha iyi olacaktır. Kız bebekler için hazırlanan örgü elbiseler oldukça şık ve şirin bir görünümde olur.

Şiş ile haraşo örgü elbise modeli ile başlanan bir bebek elbisesi, tamamen düz örerek ardından çeşitli motifler ile süslemek mümkündür. Burada isteyen çiçek motifleri, güneş motifi, çeşitli kelebek motifleri yapılabilir. Hatta düz sarı bir elbise üzerine yapılan birkaç tane papatya elbiseye çok farklı bir hava ve şıklık katabilir. Örgü bebek elbise modelleri galerimizde bu tarz elbiselere oldukça fazla yer vermiştik.

Tığ ile alt kısmı modelli üst kısmı haraşo bir kız bebek elbisesine kurdele ile süslemek onu daha şık hale getirecektir. Örgü güzelliği el emeği olması renkleri ve canlılığı ile çok öze ve şirin olacaktır. Ayrıca isteyenler kız bebeklerinin bu örgü elbiselerini yıllar sonrası için saklayacaktır.

Kız Bebek Elbisesi İpleri

Kız bebek elbisesi örmek isteyenler genel olarak tığ işi ve şiş işi olsun bebe yünü kullanmalıdır. Hem bebekler için yumuşacık hem de daha sağlıklıdır. Özel olarak üretilen bebe yünleri aynı zamanda lif örgülerinde de kullanılır. Birçok örgü ören kadının bu tecrübeye sahip olduğu bilinir.

Örgü Bebek Elbise Modelleri Galerisi

Bebek elbisesi modeli olarak yapılan örgülerde renkler, kurdeleler, boncuklar ve motif süslemeler kullanılır. Haydi şimdi bebeğinize bir elbise örmenin vakti geldi. Tam 100 adet örgü bebek elbise modelleri galerisinde beğendiğiniz bir elbise modelini seçerek örgüye koyulalım. Şimdiden herkese kolay gelsin..

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.