Örgü Modelleri ve Modası

Örgü Boyunluk Modelleri

Örgü Boyunluk Modelleri

Örgü atkıların alternatifi olarak sayılan örgü boyunluk modelleri galerisi ile beraberiz. Örgü işi boyunlukların atkıların alternatifi olduğunu söylesek de el örgüsü boyunluk modeli sevenler de bir hayli fazladır. Atkıların veremediği rahatlığı boyunluklarda bulan kişiler hiç azımsanmayacak kadar fazladır.

İşte birbirinden güzel 100 adet ve tamamı el örgüsü boyunluk modelleri ile birlikte olacağımız bu sayfamızdaki galerimizde boyunluk sevenlerin beğeneceğiz birçok boyunluk modeli yer alıyor. Çeşit çeşit, renk renk, birbirinden güzel boyunluk modellerini herkesin beğeneceğini ümit ediyoruz.

Galerimizde hangi çeşit boyunluklar yok ki? Öncelikle şunu belirtmek isteriz. Galerimiz, bayan boyunluk modelleri ağırlıklı oldu. Yüzde 80 bayan örgü boyunluklar, yüzde 10 kız çocukları için olan boyunluk modelleri, kalan yüzde on ise diğer yaş ve cinsiyetlere göre dağılıyor.

Ancak ilerleyen zamanlarda örgü bebek boyunlukları, sadece yetişkin erkekler için örgü boyunluk örnekleri, kız ve erkek çocuk için ayrı ayrı örgü boyunluk modelleri ile dolu daha spesifik galeriler de hazırlayacağız. Bu sayfamızda örgü boyunlukları genel olarak ele almış olduk.

Evet biliyoruz teknik olarak nisanda olduğumuz için baharın ortasına geldik. Ve yaz aylarına pek bir şey kalmadı. Aranızda örgü boyunluk modelleri de nereden çıktı diyenler olabilir. Ancak malum korona virüsü nedeni ile evlere hapsolduğumuz şu günlerde örgü örmek isteyenler için birbirinden güzel boyunluk örgü modellerine yer vermek istedik

Bir de ünlü yazar Ataol Behramoğlu’nun dediği gibi Ah! Güvenilmez ilkbahar güneşi. O yüzden en güzel boyunluk modellerini sizin için derleyip bir araya getirdiğimiz galerimizi bir incelemenizde fayda vardır diye düşünüyoruz. Bu örgü boyunluklar öyle güzel ki beğenmemek imkansız!

Çünkü size göstereceğimiz boyunluk örgü modelleri hangi yıl veya hangi ay olursa olsun modası geçmeyecek türdendirler. Ayrıca bu yazımızı kış aylarına saklayarak da tıpkı karınca gibi örnek bir davranışta bulunabilirsiniz.

Ancak çekirge gibi hiç kış gelmeyeceğini düşünmekte sizin elinizde. Eğer karınca olmaya karar verdiysek artık boyunluk örnekleri hakkında yorumlarımıza geçebiliriz. Tüm okurlarımıza faydalı olması dileğiyle.

Boyunluklar Örgü Modelleri Arasında Geri Planda Kalmıştır

Yazımızın giriş bölümünde de belirttiğimiz gibi boyunluklar örgü modelleri kategorisinde örgü atkıların gölgesinde kaldığını söyleyebiliriz. Pek çok insan boyunluk yerine atkı kullanmayı tercih ediyor. Rüzgarlı havalarda atkıların verimli olduğu söylenemez.

Sert esen rüzgarlarda atkılar kolaylıkla açılabilir. Fakat örgü boyunluk öyle mi? Boyunu tamamen sardığı için açılma riski sıfır. Kalın iplerle örüldüğü taktirde boynumuzu sıcacık tutar. Bir de en güzel örgü boyunluk modeli seçtik mi bir o kadar da şık görünüm kazanmış oluruz. Örgü işi boyunluk modelleri tam da bunun için var. Ne dersiniz?

Evet biliyoruz kullandığınız boyunluk size kış aylarında daha kullanışlı geliyordur. Bazı kişilerin bu aylarda boyunu diğerlerine göre daha fazla üşüyebilir. Eğer size bu kervana dahil olduğunuzu düşünüyorsanız galerideki boyunluk örnekleri sizi çok mutlu edeceğine benziyor.

Fakat benim boynum üşümüyor demeyin üşüsün veya üşümesin sağlığınız için her zaman boynunuzu korumak maksadı ile size vereceğimiz örgü boyunluk modellerini kullanabilir, balıkçı örgü kazak modellerini kullanabilirsiniz.

Örgü Boyunluklar Birçok Kıyafet İle Kombin Edilebilir.

El örgüsü boyunluk modelleri her tür kıyafet ile birlikte giyilebilir. Her çeşit kıyafet ile kombin edilmeye müsait bir aksesuardır. Mesela örgü kazaklar ile çok şık durur. Sitemizde size yakışacağını düşündüğümüz bir çok örgü kazak modelini buradan ulaşabilirsiniz. Veya en basitinden bir atkı takmak bile sizin soğuktan korunmanıza yardım edecektir.

Eğer boyunluk örmek isterseniz örgü boyunluk ve bere ikilisini kullanabilirsiniz. İkisi de harika bir takım olmasıyla beraber son derece popüler bir modeldir. Eğer ilk defa bir örgü boyunluk modeli yapacaksanız size tavsiyemiz basit ve pratik olan modelleri tercih etmeniz olacaktır.

Bu sayfamızdaki galerimizde kendinize en uygun modeli seçerek işe başlayabilirsiniz. Fakat yapacağınız örgü boyunluk modellerine göre ilmek sayısı değişmekle beraber en popüler modeller ise Selanik, işkembe ve nohut örgü modellerinden birisini uygulayarak bir boyunluk örebilirsiniz.

En Güzel Örgü Boyunluk Modelleri

Galerideki boyunluk modellerinde tığ ve şişle gibi birçok farklı çeşit vardır. Eğer sizde bu tarz örgü modellerinden yapmak istiyorsanız boyunluk ve bere modelini bilirsiniz ikisini takım olarak kullanırlar bu tarz popüler bir örgü modeli deneyebilirsiniz. 

Yapacağınız tığ işi olsun şiş örgü boyunluk modeline göre ilmek sayısı değişmektedir. En popüler boyunluk örgü modelleri ise saş örgülü boyunluklar, en kolay örgü modeli olan düz ve ters örgü, pirinç örgü ile örülen boyunluk modelleri olarak sayabiliriz. Bu modellerden birini kullanarak harika el örgüsü boyunluklar örebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.