Örgü Modelleri ve Modası

Örgü Çizgili Kazak Modelleri

21.03.2020
120
Örgü Çizgili Kazak Modelleri

El örgüsü kazak modellerine bu defa örgü çizgili kazak modelleri adını verdiğimiz bu sayfamızdaki galeri ile spesifik hale getirdik. Sadece örgü işi çizgili kazak modellerinden oluşan bir galeri hazırladık.

Çizgili kazaklar, daha çok fabrika ürünü kazaklarda en çok tercih edilen kazak modellerinden oluşuyor. Fakat şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki örgü ile yapılamayacak fabrikasyon kıyafet yok. Dolayısı ile çizgili kazak modelleri örgü ile de rahatlıkla yapılabilir.

Biz bu sayfada tam 80 çeşit el örgüsü ile yapılan çizgili kazak modellerini siz değerli örgü sever ziyaretçilerimiz için bir araya getirmeye çalıştık. Beğeneceğinizi ümit ediyoruz. Bay, bayan, kız ve erkek çocuk kazaklarının yer aldığı galerimizde gördük ki çizgili örgü kazak modelleri bayanlar tarafından daha çok tercih ediliyor.

Öyle ki galerimizin %80 lik kısmı bayan kazaklarından oluşuyor. Dilerseniz galerimize göz atmaya başlayalım. Birbirinden şık tam tamına 80 adet ve tamamı örgü çizgili kazak modellerinden oluşan galerimizi incelemeye koyulalım. Yorumlarımızı modelleri inceledikten sonra yapacağız.

Giyim insanların yaşamında temel önem arz eden gereksinimlerin başında geliyor. Tam anlamı ile bir gereksinim olan giyim olgusunda da gerek kadınlar için gerek erkekler için giyilebilecek ürünler var ki işte onlardan bir tanesi de kış aylarının vazgeçilmezi olan kazaklar olarak gösterebiliriz. Çok değişik türden kazak modelleri farklı beğenilere hitap ediyor. Örgü çizgili kazak modelleri de bunlardan bir tanesidir.

Adından da net bir biçimde anlaşılacağı gibi çizgili örgü kazak modelleri, hangi mevsim için olursa olsun elde ya da trikotaj olarak üretilen kazaklardır. Bu bağlamda çok sayıda değişik zevklere, kullanım amacına uygun modeller çıkar. Bu sayfamızdaki galerimizde ve yazıda da en güzel olan çizgili kazak modellerinden olanlarını sizin için derlemeye gayret gösterdik.

Galerimizde öne çıkan modellere daha yakından bakacak olursak;

Çizgili Örgü Kazak Modelleri Galerisinde Öne Çıkan Örnekler

  • İki Renk Çizgili Kazak Modelleri

İnsanların aklına el örgüsü çizgili kazak modelleri denilince ilk gelenlerden bir tanesi ve bir çok yerde karşımıza çıkanı iki ana renkten üretilen kısa kollu ve artık bir klasik haline gelen modellerdir. Denizci modeli olarak da ifade edilen mavi beyaz bu alanda en bilinen örnektir.

Bunun yanında kırmızı beyaz, kırmızı siyah gibi farklı renk seçeneklerinde olan modellerde yaka genellikle bisiklet yaka olmakla beraber, balıkçı yaka, v yaka gibi modeller de mevcuttur. Elbette bu bağlamda son olarak monokrom olarak siyah beyaz çizgili olan kazak modelleri de unutmamak gerekir.

  • Çok Renkli Çizgili Kazaklar

İki renkli ve örgü işi çizgili kazaklar arasında olan modeller hakkında bu bilgiyi verdikten sonra rengarenk olarak tabir edilen çok renkli çizgili örgü kazak modellerini de es geçmek olmaz. Özellikle çocuklar ve gençler için gök kuşağının tüm renklerinde yaz kış giyilebilecek çok özel kazak modelleri mevcuttur.

Kimi zaman da mavinin tonlarında, kimi zaman mor rengin tonlarında olan balıkçı yaka kazaklar her dem hem şık, hem modern görünmek isteyenlere hitap eder. Örgü çizgili kazak modelleri galerisinden seçtiğimiz bir kazak modelini aşağıdaki görselde tekrar hatırlatalım dedik. En güzel çizgili kazaklardan biri de bu tarz kazak modelleri olarak sayabiliriz. Siz ne dersiniz?

  • Çocuklar İçin Olan Kazak Modelleri

Konu çocuklar olduğunda durum biraz daha hassas bir hale gelmektedir. Yetişkinler için olan çizgili kazak modellerinde bu sefer kız çocuklarına özgü, erkek çocuklarına özgü ya da unisex olarak üretilen yani hem kız hem de erkek çocukların giyebileceği özel el örgüsü çizgili kazaklar vardır. Kimi zaman bu kazakların üzerinde ekstra baskı, desen de görülebilmektedir. Renkler ise çok daha canlıdır.

  • Farklı Örgü Teknikleri İle Örülen Çizgili Örgü Kazak Modelleri

Bazen saç örgüsü, bazen haroşa, bazen düz örgü veya ters örgü, kimi zaman fantezi örgü tekniği gibi özel örgü teknikleri ile örülen daha otantik olarak adlandırılabilecek olan modeller vardır.

Burada klasik örgü yerine özel örgü teknikleri kullanılmakta ama yine çizgiler mevcut kazaklarda bulunmaktadır.

  • Kolsuz Yazlık Modeller

Örgü işi kazaklar denilince insanların ilk aklına  gelen her ne kadar kışlık, kalın angora gibi iplerden üretilen modeller olsa da son yıllarda tüm mevsimlerde farklı kombinler yaparak kullanma şansı olduğu için tek omuz ya da kolsuz olan kalın tahta çizgiler ile üretilen şık kazaklar da vardır. Üstelik bunların büyük bir kısmı özel tasarım olan modellerdir.

Örgü Çizgili Kazak Modelleri Galerisi

Mevsimsel kazaklarda en dikkat edilecek nokta ip seçimidir. İnce iplerle örülen kazaklar daha çok yaz ve bahar aylarında giyilir. Kol kısmını es geçtiğimizde ise ortaya çok güzel bir yazlık kazak çıkabilir.

Kolsuz, ince iplerle örülen kazaklara yatay çizgiler de uyguladık mı, alın size yazlık örgü çizgili kazak modelleri arasına girecek çok güzel bir çizgili kazak modeli. Diğer örgü kazak modelleri için kazaklar kategorisine uğramayı unutmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.