Örgü Modelleri ve Modası

Örgü Erkek Bebek Bere Modelleri

26.03.2020
204
Örgü Erkek Bebek Bere Modelleri

Birbirinden sevimli bebek örgüleri galerilerimize devam ediyoruz. Bu sayfadaki galerimizde örgü erkek bebek bere modelleri üzerinde duracağız. Bütün bebek örgülerinde olduğu gibi erkek bebek bere modelleri galerimizdeki el örgüsü bebek bereleri de oldukça güzel modellerden oluşuyor.

Örnekleri gördüğünüzde bizimle hemfikir olacağınızı düşünüyoruz. Mini minnacık yeni doğan erkek bebek örgü bereleri, 1 yaş ile 3 yaş aralığında olan erkek bebek bere örneklerine varıncaya kadar modelleri geniş tutmaya gayret gösterdik. Ve siz değerli örgü sever ziyaretçilerimiz için tamamı örgü erkek bebek bere modelini bir araya getirdik.

Minik prenslere özel örgü bereleri inceledikten sonra düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin. Modeller ile ilgili yorumlarınızı bekliyor olacağız. Bizler de kendi düşüncelerimizi sayfanın sonuna doğru açıklayacağız.

Dilerseniz artık yavaş yavaş birbirinden güzel ve tamamı örgü ile yapılan tam 100 adet erkek bebek örgü bere modelleri adlı galerimizi incelemeye koyulalım. Beğeneceğinizi ümit ederek modellere göz atmaya başlayalım.

Kış ayları geldiğinde bebeğinizi soğuktan ve rüzgardan korumanın en iyi yolu örgü işi bere kullanmaktır. Kaban ve atkısı ile uyumlu bir renkte harika bereler örerek bebeğin için hem muhteşem bir aksesuar yapabilir hem de bebeğinizi hastalıklardan koruyabilirsiniz.

Son dönemlerde bebeğinin hassas teni için hem anti bakteriyel hem de soft renklerde bebe yünleri üretilmekte. Sen de bu yünlerle dilediğin modelde ve dilediğin renkte bereler örerek minik mucizeni soğuğa ve hastalıklara karşı koruyabilirsin. İşte en sık tercih edilen ve en kolay örgü erkek bebek bere modelleri

Galeride Öne Çıkan Bere Modelleri

100 adet ve hepsi el örgüsü erkek bebek bere modelleri galerisinde bütün bebek bereleri güzel. Hepsi birbirinden sevimli, hepsi de birbirinden şık örnekler ile dolu. Ancak biz yine de diğer örgü bebek bereleri ile kıyasladığımızda bir adım öne çıkan modelleri sizin için derledik. Bizimle aynı fikirde olacak mısınız bunu bilmiyoruz. Siz de kendi fikirlerinizi yorum olarak bırakabilirsiniz. Böylelikle hep birlikte fikir alış verişinde bulunmuş oluruz.

Kedi Motifli Kedi Modeli Bere

İster kız bebekler için olsun, isterse erkek bebekler için örgü bere modellerinde öne çıkan bir örnek var. O da kedi motifi. Örgü sever hanımlar son dönemlerde bere örerken bereleri kedi motifi ile süslenerek bebeklere apayrı bir sevimlilik katmaktadır. Kedi motifli el örgüsü erkek bebekler için bere modeli örmek için yapmanız gerekenler ise şu şekildedir:

 • Bebeğinin alın kısmını sıkıca kavraması için öncelikle birkaç cm kadar lastik örgü örelim.
 • Lastik örgüyü 1 düz 1 ters lastiğinden yaparak daha sıkı durmasını ve alnını daha sıkı kavramasını sağlayabilirsiniz.
 • Ardından berenin sonuna kadar düz örgü örelim ve kesmeden şişten çıkartalım.
 • Bitirme ipinizi ilmeklerin arasından geçirerek bereyi büzelim ve aynı iple yan dikişleri dikelim.
 • Son olarak tığ yardımıyla ya da yine şişle iki küçük üçgen örerek bunları kulak olarak üst kısma dikelim.
 • Alt kısma kedi bıyığı ve dudağını iğne yardımıyla işleyelim.
 • Göz için dilerseniz hazır satılan kilitli gözlerden kullanabilirsiniz.

Selanik Örgü Bebek Beresi Modeli

Yeni moda bir başka deyişle 2020 örgü erkek bebek bere modelleri içerisinde selanik örgü model de sıkça kullanılan modeller arasındadır. Atkıların ve berelerin vazgeçilmez modeli olan Selanik modeli uygulamak için şu adımları izleyebilirsiniz:

 • Öncelikle 1 düz 1 ters olarak birkaç sıra olacak şekilde bir lastik örgü örelim
 • Ardından modele geçerken ters olan ilmekleri örmeden boş olarak şişe alalım
 • Düz örgülerde ise ilmeği normal alma yerinden değil alt kısmından yani içinden olacak şekilde örelim ve sıradaki ters ilmeği yine almadan boş alalım
 • Arka şişe geçtiğinizde de aynı işlemlere devam edelim.
 • Belli bir uzunluğa geldikten sonra şişten çıkartarak ipinizi ilmeklerin arasından geçirerek büzebilir ve yan dikişlerini dikebilirsiniz.
 • Dilerseniz büzdüğünüz kısma ponpon da dikebilirsiniz.

Burgulu Bere Modeli

Burgulu bere modelini yapabilmek için uygulamanız gereken aşamalar ise şu şekildedir:

 • Öncelikle başın alın kısmını sıkıca kavraması için birkaç sıra 1 ters 1 düz lastik örgü örelim.
 • Lastik bandın ardından 6 sıra kadar 10 düz 10 ters örelim.
 • Ardından burma işlemini yapabilmek için sağ şişteki 5 ilmeği sol şise, sol şişteki 5 ilmeği de sağ şişe alalım.
 • Sonra bir 12 sıra kadar 10 düz 10 ters örelim ve yeniden yukarıda anlatılan burgu işlemini tekrarlayalım.
 • Yeterli uzunluğa gelen berenizi büzme işlemini gerçekleştirdikten sonra dikmeye başlayabilirsiniz.

Tamamı Örgü Erkek Bebek Bere Modelleri Galerisi

Size Göre En Güzel Erkek Bebek Örgü Bere Modeli Hangisi?

Erkek bebekler için el örgüsü bere modelleri galerimizi gördük. Örnekleri tek tek inceledik. Yorumlarımızı yaptık. Bize göre erkek bebek örgü bere modelleri galerisinde öne çıkan örnekleri sizinle paylaştık.

Şimdi sizin düşüncelerinizi merak ediyoruz. Size göre hangi örgü bebek bereleri daha güzel? Gözünüze takılan modelleri bizimle paylaşabilirsiniz. Düşüncelerinizi aşağıya yorum olarak bırakmayı unutmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.