Örgü Modelleri ve Modası

Örgü Kız Bebek Bere Modelleri

12.04.2020
158
Örgü Kız Bebek Bere Modelleri

Bebek örgülerine hız kesmeden devam ediyoruz. Kız bebek örgü modelleri galerilerine örgü kız bebek bere modelleri isimli bu sayfamızı da ekliyoruz. Son dönemlerde ağırlığı minik prenseslere veriyoruz. Örgü bebek battaniyeleri ve bebek elbiseleri galerilerinden sonra kız bebekleri için örgü bere modelleri galerisi de hazırlayalım dedik.

Sonrasında minik prenslere geçeceğiz. En kısa sürede yer vermeye çalışacağız. Şimdiden erkek bebekler için de el örgüsü bere modelleri galerisini takvimimize ekledik. En kısa zamanda örgü işi erkek bebek bere modelleri galerisi ile de birlikte olacağız. Bizi takip etmeye devam edin, en son eklenen galerilerden ilk siz haberdar olun.

Örgü kız bebek bereleri galerisinde yer alan kız bebek bereleri ile ilgili kısa bilgiler verelim. Bizleri ne tür bere modelleri bekliyor. Her zamanki gibi yine olabildiğince geniş kapsamlı bir sayfa hazırlamaya gayret gösterdik. Tam 100 tane tamamı el örgüsü kız bebek bere modeli bizleri bekliyor. Örneklerden bazıları şu şekilde;

Desenli bebek bereleri oldukça fazla yer alıyor. Bunlardan bazıları ise gül desenli, papatya desenli bere modelleri, kalp desenli örgü kız bebek beresi de oldukça fazla. Hayvan desenli bebek bereleri (kedi, kelebek, köpek gibi) bunların yanı sıra ponponlu kız bebek bere örnekleri de bir hayli fazla yer alıyor.

Örgü bebek bereleri kış ayları geldiğinde bebeğinizin başını soğuktan korumak için her zaman kullanılan kıyafetlerden biridir. Ayrıca her daim çeşit çeşit, değişik, harika örgü bereler yapabilirsiniz. Birbirinden güzel ve rengarenk iplerle örgü kız bebek bere modelleri oluşturarak minik kızınızın üşümesini önleyebilir ve harika aksesuarlar oluşturabilirsiniz.

Ayrıca örgü bebek beresi modelleri ve yapılışları bakımından da kolayca yapılabilir. Yeter ki örgüye biraz aşina olun. Bebek bereleri yapımı son derece kolaydır. Bu yüzden örgüye yeni başlayan bayanlar ilk başlarda bebek bereleri ile başlamayı tercih eder.

Eğer siz de örgüye yeni başlayanlar arasında yer alıyorsanız kız bebek örgü bere modelleri galerimizde yer alan kız bebek beresi örgü modelleri arasından birini seçerek örmeye başlayabilirsiniz.

Öne Çıkan Örgü Kız Bebek Beresi Modelleri

Şimdi de galerimizde bulunan birbirinden güzel, hepsi de el örgüsü kız bebek bere örnekleri arasından seçtiğimiz bebek bereleri ve yapılışları ile ilgili kısaca bilgi vermeye çalışalım. Yeni başlayan örgü sever ziyaretçilerimize bir faydamız dokunsun.

Selanik Örgü Kız Bebek Bere Modeli

Örgü kız bebek bere modelleri içerisinde yumuşaklığı ve dokusu ile öne çıkan bir model var ki her örgüde kullanılan bir modeldir. O da selanik örgü modeli ile örülen kız bebek bere modelidir.

Selanik modeli, örgüde en çok tercih edilen modellerin başında gelir. Selanik modeli ile kız bebek için bir bere örmek isterseniz şu adımları izleyebilirsiniz:

 • Öncelikle bebeğinizin alın kısmını kavraması için 1 düz 1 ters olarak birkaç sıra olacak şekilde bir lastik örgü örelim
 • Ardından Selanik modele geçeceğimiz sıraya geldiğimizde ters olan ilmekleri örmeden boş olarak şişe alalım
 • Düz örgülere geldiğimizde ise ilmeği normal yerinden değil alt kısmından yani içinden örelim
 • Arka şişe geçtiğinizde de aynı işlemlere devam edelim.
 • Belli bir uzunluğa geldikten sonra şişten çıkarıp bereyi büzerek dikebilirsiniz.

Lastik Örgü Bere Modeli

Orgu kiz bebek bere modelleri içinde baş kısmını sıkıca kavradığı için en çok tercih edilen modellerden birisi de lastik örgüdür. Lastik örgü ile bere örmeye karar verdiyseniz, aşağıdaki adımları izleyerek kolayca bir bebek beresi örebilirsiniz.

 • Lastik örgü için 1 düz 1 ters örgü ile bereye başlayalım.
 • Sonuna kadar bu şekilde örelim.
 • Belli bir uzunluğa geldikten sonra örgüyü şişten çıkartarak örgüdeki ipi ilmeklerin içinden geçirerek bereyi büzelim.
 • Ardından yan dikişlerini dikelim.
 • İsterseniz berenin uç kısmına yine berenin kendi ipinden bir ponpon yapabilir ya da hazır olarak satılan bir ponpon satın alarak dikebilirsiniz.

Burgulu Bere Modeli

İster bebeğiniz ister kendiniz için olsun, burgulu modeller de örgüde oldukça şık durmaktadır. Burgulu bere modeli ile kız bebek beresi örmek için yapmanız gereken şeyler ise şu şekildedir:

 • Öncelikle başın alın kısmını sıkıca kavraması için birkaç sıra lastik örgü örelim.
 • Lastik örgü için daha dayanıklı bir esnekliğe sahip olması için 1 ters 1 düz lastik örgüyü tercih edebilirsiniz.
 • Lastik bandını tamamladıktan sonra bütün bir sırayı 10 düz 10 ters örelim. Bu işlemi 6 sıra kadar uygulayalım
 • Ardından sağ şişteki 5 ilmeği sol şişe, sol şişteki 5 ilmeği de sağ şişe alarak burguları yapmaya başlayalım.
 • Sonra 12 sıra 10 düz 10 ters ördükten sonra yeniden burgu işlemimizi yapalım.
 • Yeterli uzunluğa geldikten sonra yine şişimizi ilmeklerden çıkartarak ipimizi ilmeklerin içinden geçirerek büzelim.
 • Büzme işleminin ardından kalan ip ile yan dikişlerini diktikten sonra örgü bere genel hatlarıyla hazırdır.
 • Sonra kız bebeğinize daha da şirin bir bere oluşturmak isterseniz üst kısımda kedi kulağı olacak şekilde iki adet ponpon yaparak dikebilirsiniz.

Kış aylarında bu sevimli örgü kız bebek bere modelleri ile hem kızınızı soğuklardan koruyabilir, hem de gri ve karanlık kış günlerine kızınızın rengarenk ışıklar saçmasını sağlayabilirsiniz. Umarız el örgüsü kız bebek beresi modelleri ve yapılışları ile fikirler aldığımız bu sayfamızı beğendiniz.

Örgü Kız Bebek Bere Modelleri Galerisi

 

Düşüncelerinizi bize aktarmayı ihmal etmeyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.