Örgü Modelleri ve Modası

Örgü Tunik Modelleri ve Modası

27.03.2020
185
Örgü Tunik Modelleri ve Modası

Tekrardan merhabalar değerli örgü sever hanımlar. Sizin için çok güzel örgü tunik modelleri ile dolu bir galerili sayfa hazırladık. Herkesin beğeneceğini umduğumuz birbirinden güzel örgü işi tunik modellerini siz değerli örgü sever ziyaretçilerimiz için bir araya getirmeye çalıştık.

Tunikler, bazı hanımlar için vazgeçilmez kıyafetlerden biridir. Tarz sahibi hanımlar tunik giymeye bayılır. Pofuduk ailesi olarak biz örgü tuniklerle ilgileniyoruz. Bu yüzden biz el örgüsü tunikleri inceleyeceğiz.

Ayrıca örgü tunikler hem bahar aylarında hem de kış aylarında kot pantolon ve tayt ile kombin yaparak giyebileceğiniz bir kıyafet olarak bilinir. Hal böyle olunca bazen kalın yünlerle bazen de baharlık iplerle birbirinden şık ve birbirinden güzel örgü tunik örnekleri örebilirsiniz. Galerimizde beğendiğiniz bir örgü tunik modelini bulabileceksiniz.

Bunun için hem şişle hem de tığla farklı tunik modelleri yapılabilmektedir. Gömleklerle de giyebileceğiniz farklı tunik modellerini örerken kendiniz de hoşça vakit geçirebilirsiniz. Kendinizi rengarenk ve yumuşacık yünlere bırakarak kendinize harika tunikler oluşturabilirsiniz. Öyleyse hem kolay hem de havalı el örgüsü tunik modelleri için vakit kaybetmeden galerimizi incelemeye başlayalım…

Evet örgü sever ziyaretçilerimiz. Hepsi birbirinden güzel, hepsi de birbirinden şık, tam 100 çeşit ve tamamı el örgüsü yapımı tunik modellerini gördük. Aralarından en güzelini seçmek oldukça zor görünüyor. Siz ne dersiniz? Çünkü hepsi de ayrı bir güzel.

Fakat bazı örgü tunik modelleri var ki yapılışı bakımından diğerlerine nazaran biraz daha kolay. Aramızda hep örgüde tecrübeli olanlar bulunmuyor. Aynı zamanda örgüye yeni başlayan bayanların sayısı da oldukça fazla. Bu yüzden galerimizdeki tunik örneklerinin yapılışı itibari ile kolay olanlarını ve yapılışları ile ilgili ufak ip uçlarını sizin için paylaşmak isteriz.

Yapılışı Kolay Örgü İşi Tunik Modellerinden Bazıları:

Sıralı Paket Taşı Modeli

Sıralı paket taşı örgü modeli ile örülen tunikler, hem oldukça şık hem de örmesi kolay olan sıralı paket taşı modeli ile tuniklerinize ayrı bir hava katabilirsiniz. Sıralı paket taşı modeli ile tunik örmek isteyenler için yapmanız gerekenleri ise şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Öncelikle biraz kalın bir lastik örgü örelim. Bunun için dilerseniz 1 düz 1 ters, dilerseniz de 2 düz 2 ters şeklinde bir lastik örgü ile başlayabilirsiniz. Ancak tuniğin uçlarının kıvrılmaması için lastik örgüyü biraz genişçe örmekte fayda var.
 • Ardından 6 sıra kadar 5 düz 1 ters örelim.
 • 6 sırayı tamamladıktan sonra bir sıra haroşa örgü modeli ile devam ediyoruz.
 • Haroşa sırası bittikten sonra yeniden 5 düz 1 ters örelim.
 • Tuniğin sonuna gelene kadar bu dizilimi takip edelim.

Lastikli Düğmeli Tunik Modeli

Son dönemlerde moda olan bir örgü tunik modeli ise düğme aksesuarı ile zenginleştirilmiş bir tunik modeli olan lastikli düğmeli tuniklerdir. Bu model için öncelikle ipinizin rengine uyumlu olacak şekilde 6 ya da 8 adet büyük düğme almanız gerekmektedir. Örgü için ise şunları yapmak gerekir:

 • Tuniğinizin uçlarının kıvrılmaması için kalın bir lastik bant örelim
 • Lastik bant için 1 düz 1 ters lastik örgü tercih edilebilir.
 • Yaklaşık olarak 10 cm kadar lastik örgüyü tamamladıktan sonra sağ ve sollardan 3’er cm kadar pirinç ya da haroşe örgü yapalım
 • Diğer alanları ise düz örgü ile devam edelim.
 • Ön ve arkayı bu şekilde yaptıktan sonra tuniğinizi birleştirip düğmelerinizi de koltuk altından etek kısmına kadar yanlara yerleştirelim.

Kaydırmalı Tunik Modeli

Bu sayfada yer verdiğimiz örgü tunik modelleri arasında bir diğer kolay tunik modeli ise kaydırmalı modeldir. Yine yalnızca düz ve ters örgü mantığı ile yapılan bu model için yapmanız gerekenler ise şu şekildedir:

 • Tuniğin etek kısmı için yaklaşık olarak 10 cm kadar bir lastik örgü örelim
 • Ardından 7 düz 7 ters olmak üzere bir sırayı örelim
 • Arka sırasını normal bir şekilde düzleri düz tersleri ters olarak örelim
 • Modeli değiştireceğimiz sıraya geldiğimizde 7 düz olan kısmı 1 ileriden başlayarak düzleri ve tersleri 1’er ilmek sağa kaydıralım
 • Tüm tunik boyunca bunu uyguladığınızda simetrik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Diğer Tunik Modelleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Birbirinden şık ve tamamı el örgüsü tunik modelleri galerimizde yer alan tunikler gibi daha nicelerine yer vermeye devam edeceğiz. Tıpkı tunik örnekleri galerisi gibi daha spesifik örgü tuniklere sırası ile yer vermeye devam edeceğiz.

Örgü Tunik Modelleri Galerisi

Bunlar arasında yazlık tunikler, askılı tunik modelleri, tığ işi örgü tunik örnekleri, yapılışı kolay bayan tunikleri, düz örgü ve ters örgü modeli ile örülen tunikler, düşündüğümüz bir sonraki galeriler olacak.

Bütün tunik modellerine “Tunikler” kategorisinden ulaşabilirsiniz. Farklı örgü modelleri galerileri için buraya tıklayabilirsiniz. Bu sayfamızdaki örgü tunik modelleri ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.