Örgü Modelleri ve Modası

Özel Günlerde Örgü Çiçek ile Masa Süsleme

26.05.2020
85
Özel Günlerde Örgü Çiçek ile Masa Süsleme

Masayı Örgü Çiçek ile  Süsleme

Masalar, ev dekorasyonunun en belirleyici parçalarından biridir. Masamızın şekli ve renginin dışında, onu hangi aksesuarlarla kullandığımız da oldukça mühimdir.

Masa üzerinde kullanılacak en güzel ve hiçbir zaman modası geçmeyecek aksesuar ise örgü el emeği çiçek olacaktır. Siz de, masanızı Masa Üstü Örgü Çiçek Süsleri ile ve çiçeklerle donatarak oldukça hoş bir görüntü sağlayabilirsiniz.

İşin püf noktası doğru örgü çiçeği bulmak veya örmektir.

 

Masa Üzerine Örgü Çiçek Süsleme için eğer boş bir masa üzerine çiçek koyacaksınız, masanızın renginin ne olduğu oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra, yapıldığı maddeninde ne olduğu oldukça önemlidir. Mesela camdan yapılmış ve ayakları metalik olan bir masa kullanıyorsanız eğer, buna uygun çiçekler seçmeniz gerekir.

Böyle bir masada da en çok beyaz ve siyah renkli örgü çiçekler şık duracaktır. Ahşap bir masa kullanıyorsanız eğer tonu oldukça önemlidir.

Daha koyu renkli bir ahşap, daha ağır bir görünüm yaratır. Bu neden krem örgü çiçekler, mor örgü çiçekler, mürdüm kırmızı gibi örgü çiçek tonları tercih edebilirsiniz.

Açık renkli bir ahşap kullanıyorsanız eğer daha doğal bir görünüm elde etmeniz gerekir. Bunun için açık yeşil örgü çiçekler, mavi örgü çiçekler ve pembe örgü çiçekler masanıza güzellik katacaktır.  

 

Örgü Çiçekli Masa Örtüsü Modelleri

Masa örtüleri, yemek masamızın ana parçasıdır. Masadaki her şey ile uyum sağlamadığı takdirde, ortaya oldukça kötü bir görüntü çıkabilir.

Bu sebeple, masa örtümüzü seçerken son derece dikkatli olamamız gerekir. Masa örtülerin vazgeçilmez desenlerinden biri de, çiçektir. Çiçekli masa örtüleri hiçbir zaman demode olmaz.

Üstelik her zaman şık bir görüntü verirler. Yeter ki nasıl kullanacağınızı bilin. Örgü çiçekli bir masa örtüsü kullanıyorsanız eğer, tabaklarınız da her zaman sadelikten ve tek renkten yana olmalısınız. Canlı renkte çiçekleri olan bir örtü kullanıyorsanız, beyaz renkli tabaklar şık olacaktır.

Canlı renkte olan bardakları, yine canlı renkte olan mum ya da çiçeklerle uyumlu hale getirebilirsiniz. Eğer daha pastel renklerde çiçekler kullanıyorsanız, pastel renklerde ya da krem rengi tabaklar kullanmalısınız.

Masadaki örgü çiçek aksesuarlarda, pastel renkler de olmalı. Böylece son derece uyumlu, romantik ve şık bir yemek masanız olacaktır.

Dediğimiz gibi örgü çiçekli masa örtülerinin modası asla geçmez. Uyumlu renkler ile kullandığınız takdirde, verdiğiniz yemekler her zaman lezzeti kadar şıklığıyla da insanları büyüleyecek.

Örgü Dekoratif Masa Süsleri Resimleri Galerisi

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.